Get Adobe Flash player

Telovadba

Osnovna vsebina je vadba, ki temelji na razvoju osnovnih motoričnih sposobnosti in na gibalnih spretnostih ter je prilagojena posameznim starostnim stopnjam, predznanju in količini vadbe. 

Od prvega do tretjega/četrtega leta otroci vadijo v spremstvu enega odraslega, štiri, pet in več letni pa vadijo samostojno v starostno poenotenih skupinah. 

  • Kako poteka ABC telovadba:
  • poteka 1x tedensko (lahko tudi 2x), posamezna ura pa traja  45 ali 60 minut 
  • Potek ure: 
  • elemntarna oz. tekalna igra
  • ogrevanje z gimnastičnimi vajami 
  • oponašanje različnih živali – osnovne gibalne sposobnosti
  • pri mlajših (do 4 leta) sledi poligon, pri starejših (od 4. leta dalje) pa se telovadi  po postajah (otroke razdelimo v več skupin, po starosti ter sposobnostih), kjer zajamemo vse vadbene vsebine (igre z žogo, z malimi rekviziti, gimnastika...)
  • na koncu se vedno pozdravimo in podelimo štampiljke.
  • Kaj otroci in starši potrebujejo na telovadbi:

Zaželjena so udobna športna oblačila (trenirka, pajkice, kratka majica) in športna obutev (copati z nedrsečim podplatom ali superge). Prav tako je zaželjeno da imajo starši udobna športna oblačila in pa obvezno čisto obutev.

Na telovadbi sta vedno prisotna vsaj dva vaditelja!

Prijavite se

Izpolnite e - prijavnico in si s tem rezervirajte svoje mesto v skupini. Število mest je omejeno, zato pohitite! 

  • URNIK:

Za rezervacijo mesta v skupini izpolnite spletno prijavnico! 

Izvajalci programov ABC šport.

Starost
Dan
Ura
Lokacija
Naslov
Kraj
Opombe
 
1 do 2 četrtek 16.45 – 17:30 OŠ Bičevje Splitska u. 13 Ljubljana otroci s starši  
ponedeljek 16:45 - 17:30 Gimnazija Šentvid Ob zdravstvenem domu 3 Ljubljana otroci s starši  
sreda 16:45 - 17:30 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana otroci s starši    
2 do 3
ponedeljek 17:15-18:00 OŠ Vič Tržaška c. 74 Ljubljana otroci s starši    
17:45 - 18:45 Gimnazija Šentvid Ob zdravstvenem domu 3 Ljubljana otroci s starši  
ponedeljek 17:30 - 18:30 Vrtec Pedenjped Kašeljska c. 125 Ljubljana otroci s starši  
sreda 17:30 - 18:30 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana otroci s starši    
2 do 4
ponedeljek 17:00 - 18:00 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana otroci s starši  POLNA SKUPINA  
torek 17:00 - 17:45 OŠ Milana Šuštaršiča Štembalova 2a Ljubljana otroci s starši    
17:00 – 18:00 OŠ Bežigrad Črtomirova 12 Ljubljana otroci s starši  POLNA SKUPINA
17:00 – 18:00 OŠ Bičevje Splitska ulica 13 Ljubljana otroci s starši    
17:00 – 18:00 OŠ Karel D. Kajuh Jakčeva ul. 42 Ljubljana otroci s starši    
sreda 17:00 – 18:00 OŠ Jože Moškrič Jarška c. 34 Ljubljana otroci s starši  
17:00 – 18:00 OŠ Danile Kumar Godeževa ul. 11 Ljubljana otroci s starši    
17:00 – 18:00 OŠ Brezovica Šolska ul. 15 Brezovica otroci s starši    
17:00-18:00 OŠ Miška Kranjca Kamnogoriška c. 35 Ljubljana otroci s starši  
četrtek 16:30 - 17:30 Gimnazija Šentvid Ob zdravstvenem domu 3 Ljubljana otroci s starši  
16:45 – 17:30 OŠ Nove Fužine Preglov trg 8 Ljubljana otroci s starši    .
17:00 – 18:00 OŠ Vrhovci Cesta na Bokalce 1 Ljubljana otroci s starši  
17:00 - 18:00 OŠ Franceta Bevka Ul. Pohorskega bataljona 1 Ljubljana otroci s starši  
17:30 - 18:30 Vrtec HCA Marjetica Bitenčeva 4 Ljubljana otroci s starši  
petek 17:00 – 18:00 Gimnazija Bežigrad Peričeva ul. 4 Ljubljana otroci s starši    
3 do 4
ponedeljek 18:00 - 19:00 OŠ Vič Tržaška c. 74 Ljubljana otroci s starši    
16:30-17:30 Vrtec Pedenjped Kašeljska c. 125 Ljubljana otroci s starši  
četrtek 16:30 - 17:30 Vrtec HCA Marjetica Bitenčeva 4 Ljubljana otroci s starši    
17:30 – 18:30 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana otroci s starši    
17:30-18:15 OŠ Bičevje Splitska ul. 13 Ljubljana otroci s starši  
3 do 6
 

ponedeljek

18:00 - 19:00

Športna špica

Ižanska c. 10

Ljubljana

     

sreda

15:15 - 16:15

**Vrtec Galjevica

Galjevica 35

Ljubljana

   
4 do 6
ponedeljek 15:30 - 16:30 *Vrtec HCA Marjetica Bitenčeva 4 Ljubljana    POLNA SKUPINA  
17:00 - 18:00 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana      
15:30 - 16:30 Vrtec Pedenjped Kašeljska c. 125 Ljubljana    
torek 17:45 - 18:30 OŠ Milana Šuštaršiča Štembalova 2a Ljubljana      
16:30-17:30 Vrtec Pedenjped Kašeljska c. 125 Ljubljana    
18:00 - 19:00 OŠ Bežigrad Črtomirova 12 Ljubljana    
18:00 – 19:00 OŠ Bičevje Splitska ulica 13 Ljubljana    
18:00 – 19:00 OŠ Karel D. Kajuh Jakčeva ul. 42 Ljubljana      
sreda 18:00 – 19:00 OŠ Brezovica Šolska ul. 15 Brezovica      
18:00 - 19:00 OŠ Jože Moškrič Jarčka c. 34 Ljubljana      
18:00 – 19:00 OŠ Danile Kumar Godeževa ul. 11 Ljubljana      
18:00 - 19:00 OŠ Miška Kranjca Kamnogoriška c. 35 Ljubljana    
četrtek 15:30 – 16:30 **Vrtec Galjevica Galjevica 35 Ljubljana      
15:15 – 16:15 ***Vrtec Šentvid Ul. Pregnancev 6 Ljubljana      
15:30 - 16:30 *Vrtec HCA Marjetica Bitenčeva 4 Ljubljana      
17:30 – 18:30 OŠ Nove Fužine Preglov trg 8 Ljubljana      
17:30 - 18:30 Gimnazija Šentvid Ob zdravstvenem domu 3 Ljubljana    
18:00 – 19:00 OŠ Franceta Bevka Ul. Pohorskega bataljona 1 Ljubljana      
18:00 – 19:00 OŠ Vrhovci Cesta na Bokalce 1 Ljubljana      
petek 18:00 - 19:00 Gimnazija Bežigrad Peričeva ul. 4 Ljubljana      
4 do 7
torek 18:00 – 19:00 OŠ Bežigrad Črtomirova 12 Ljubljana      
sreda 18:00 - 19:00 OŠ Miška Kranjca Kamnogoriška c. 35 Ljubljana    POLNA SKUPIN  
6 do 9
ponedeljek 18:00 - 19:30 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana      

*otroke iz enote Lastovica, Andersen in Marjetica ob ponedeljkih na vadbo pospremijo vaditelji, ob četrtkih pa le iz enote Andersen in Marjetica

**otroke iz enote Orlova in Galjevica na vadbo pospremijo vaditelji

***otroke iz enote Sapramiška in Vid na vadbo pospremijo vaditelji